Znalezione obrazy dla zapytania wirtualne studio tvs

WIRTUALNE STUDIO TVS

Wirtualne Studio TVS powstało jako technologia łącząca jakość rozwiązań wysokobudżetowych z maksymalną prostotą obsługi. Umożliwia realizację profesjonalnych materiałów filmowych w wirtualnym studio, w scenografiach o różnorodnym charakterze, jest także znakomitym narzędziem marketingowym oraz platformą wypowiedzi dla osób kreatywnych. System TVS bazuje na technologii greenscreen umieszczając prezentera w wirtualnej przestrzeni trójwymiarowej dodatkowo dając możliwość wmontowania w “wirtualną scenę” materiałów filmowych, jak również statycznych grafik.

Jest to rozwiązanie kompleksowe – oprócz wsparcia rozwiązań wizualnych, umożliwia montaż dźwięku, a także emisję w trybie streaming. Krótko mówiąc – TVS to kompletny i prosty w obsłudze system, dzięki któremu uruchomicie swój kanał video w internecie oparty o wirtualne studio, w jakości nieustępującej tym, znanym z popularnych programów telewizyjnych czy z portali internetowych.

Wirtualne studio TVS

JAK STWORZYĆ WŁASNY KANAŁ TV?

Krok 1 - Pomysł
Wszystko zawsze zaczyna się od idei / marzenia. Jeśli masz pomysł na stworzenie kanału telewizji tematycznej, bądź reprezentujesz podmiot, którego działalność może być wsparta treścią emitowaną przez taki kanał, to już zrobiłeś pierwszy krok.

Krok 2 - Zakup systemu Wirtualne studio TVS
Idealny kompromis pomiędzy wysoką jakością i funkcjonalnością rozwiązania, a relatywnie niską ceną. Tego typu technologia zazwyczaj jest wielokrotnie droższa.

Krok 3 - Wybór scenografii
Masz możliwość wyboru spośród 20 gotowych scenografii dostarczanych razem z systemem oraz dodanie do Biblioteki dodatkowych 10 scenografii po zarejestrowaniu produktu.

Krok 3 (opcja) - Opracowanie dedykowanej scenografii
Możliwe jest też opracowanie scenografii przez naszych projektantów. Na podstawie briefu, bądź też analizy potrzeb i celów, w kreatywnym procesie powstaje dopasowane do Twoich potrzeb rozwiązanie graficzne zoptymalizowane pod kątem technologii stosowanej w Wirtualne studio TVS.Krok 4 - Wyposażenie studia
By całość zestawu Wirtualne studio TVS mogła działać niezbędne jest wyposażenie studia w urządzenie rejestrujące obraz i dźwięk (lustrzanka z wyjściem HDMI bądź kamera), zestaw oświetleniowy i tło (tzw. greenscreen).
Chętnie służymy poradą i rekomendacjami przy wyborze dodatkowego wyposażenia.

Krok 5 - Nauka obsługi systemu
Podstawowe zasady funkcjonowania zestawu Wirtualne studio TVS są bardzo proste, a zapoznanie się z nimi nie wymaga wstępnej znajomości oprogramowania i zasad funkcjonowania video i grafiki komputerowej. Interfejs graficzny jest bardzo prosty przejrzysty i intuicyjny. Po kilkugodzinnym szkoleniu można od razu przejść do pracy montażowej.

Krok 6 - Nagranie i emisja
Być może największym wyzwaniem w całej przygodzie z Wirtualne studio TVS będzie pierwszy kontakt z kamerą. Wierzymy w Was!. Jeśli natomiast nie macie naturalnego "parcia na szkło", planujemy szkolenia prowadzone przez aktorów i dziennikarzy. A gdy już wszystko gra - naciskasz jeden klawisz i ... życzymy wysokich słupków oglądalności :DJak działa

Jeszcze do niedawna stosowanie techniki wirtualnego studia było dostępne dla dużych stacji telewizyjnych, ze względu na wysoką cenę tego typu rozwiązań. Wraz z rozwojem komputerów i cyfrowej techniki przetwarzania obrazu, rozwiązania tego typu stają się coraz bardziej powszechne. Dziś mogą być używane już nie tylko w dużych stacjach telewizyjnych, ale też w stacjach lokalnych, placówkach edukacyjnych, organizacjach czy firmach. Pozwalają tworzyć programy edukacyjne, mogą być wykorzystywane do prezentacji produktów lub przygotowywania szkoleń kadrowych, a także materiałów promocyjnych itp.

Właśnie z myślą o zaspokojeniu potrzeb tego sektora rynku powstał produkt TVS, który cechuje się bardzo dobrym stosunkiem możliwości do ceny, a jednocześnie dużym uproszczeniem interfejsu. Dzięki temu przeciętnemu operatorowi bardzo łatwo jest nauczyć się jego obsługi.

Wirtualne studio TVS

Co to jest TVS-1000/1200?

Trackless Virtual Studio System 

System TVS to gotowe do użycia rozwiązanie. Klient otrzymuje kompletną stację roboczą, wraz z zainstalowanym oprogramowaniem i zamontowanymi dodatkowymi kartami wejścia/wyjścia. System oferowany jest w kilku wariantach. Najbardziej podstawowy posiada kartę z jednym wejściem HDMI i jednym wyjściem HDMI. 
jak działa Wirtualne studio TVS 
Zaraz po włączeniu komputera użytkownika wita oprogramowanie TVS. Ekran startowy pozwala w pełni kontrolować system, włącznie z konfiguracją i możliwością wyłączenia stacji roboczej. Z tego ekranu można natychmiast przejść do modułu emisyjnego lub edytora wirtualnego studia.

System TVS bazuje na platformie komputera PC, która jest dodatkowo wsparta przez w pełni autorskie rozwiązania sprzętowe oraz programowe. Dzięki temu połączeniu system posiada wiele funkcji, a jednocześnie jest dostępny w stosunkowo niskiej cenie. Bardzo duży wpływ na wysoką jakość produktu ma zastosowany w pełni oryginalny algorytm klucza chromatycznego, który jest realizowany za pomocą procesora GPU, z wykorzystaniem techniki shaderów. Umożliwia to uzyskanie wysokiej jakości kluczowania, czyli umieszczania żywych postaci w wirtualnym studiu.

Oprogramowanie systemu TVS składa się z trzech modułów:

Moduł główny
 • PRODUCTION Live – kontroluje emisję programu z wykorzystaniem wirtualnego studia i mediów (filmy, grafika).

Moduły pomocnicze
 • STILL TEXT edit – pozwala tworzyć grafikę i plansze z napisami do późniejszego wykorzystania w czasie emisji programu,
 • VIRTUALSET maker – służy tworzeniu i modyfikowaniu scenografii wirtualnego studia.
 • Dodatkowo ekran startowy umożliwia konfigurowanie systemu.

System Control
 • Konfiguracja systemu.


Jak działa wirtualne studio?

Podstawowa zasada działania wirtualnego studia polega na tym, aby postać (np. prezentera) umieścić na tle wirtualnej scenografii. Wirtualnej, czyli nieistniejącej w rzeczywistości. Zazwyczaj takie scenografie są generowane przez komputer jako grafika komputerowa. Dzięki temu zamiast używać drogich i często niedostępnych scenografii, można wykorzystać obrazy generowane przez komputer. Wirtualne scenografie nie mają żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o wygląd i treść. Można stworzyć takie, których budowa w rzeczywistości byłaby niemożliwa albo bardzo kosztowna. Tego typu techniki są często wykorzystywane przez duże wytwórnie przy tworzeniu filmów. 

jak działa Wirtualne studio TVS 

Jak zrealizować program w wirtualnym studiu?

Elementami niezbędnymi do realizacji wirtualnego studia są:
 • zielone (greenscreen) lub niebieskie (bluescreen) tło z odpowiednim zestawem oświetleniowym, który zapewni równomierne oświetlenie całej sceny,
 • kamera lub lustrzanka z wyjściem HDMI,
 • system TVS-1000 lub TVS-1200.


Jak zrealizować program w wirtualnym studiu Sygnał video z kamery należy podłączyć do wejścia stacji roboczej, w efekcie czego zobaczymy na podglądzie programu emisyjnego Production Live sygnał przedstawiający postać na zielonym tle. Dla tego sygnału należy włączyć funkcję kluczowania i ustawić jej parametry. Kolor zielony (lub niebieski) zostanie wtedy usunięty, a postać będzie mogła być umieszczona na tle dowolnej wirtualnej scenografii generowanej przez system TVS. Najprostszą scenografią jest zdjęcie lub film, np. z panoramą miasta lub pustyni. Dzięki funkcjom dopasowania postaci można wyregulować jej skalę (wielkość) i pozycję tak, aby pasowała do użytej scenografii. Wraz z systemem TVS jest dostarczany zestaw 20 profesjonalnie przygotowanych dekoracji studia (Virtual Set) o różnej tematyce, np. wiadomości, talk show, edukacja, programy dziecięce, sceny baśniowe. Gotowe Virtual Sets posiadają możliwość modyfikacji niektórych elementów przez wstawianie własnych grafik (które stają się elementem scenografii) oraz wyświetlanie własnych filmów, obrazów czy prezentacji na wirtualnych ekranach. Każdy Virtual Set jest dostarczany w kilku różnych ujęciach, które można przełączać. Co pozwala na szybką zmianę ujęcia studia przez co można odnieść wrażenie jakby każde z ujęć pochodziło z innej kamery ustawionej w tym studiu. Dodatkowo, w ramach wybranego studia, można używać wirtualnej kamery, tworząc przy emisji programu np. zbliżenia postaci lub ruchome panoramy we wnętrzu studia. 

Sposoby emisji programu

Program tworzony na żywo w naszym systemie może być udostępniany na kilka sposobów.
 • Podstawowym wyjściem sygnału emisyjnego jest wyjście wizyjne karty systemu TVS-1000, które znajduje się z tyłu stacji roboczej. W zależności od wersji systemu może ono być gniazdem HDMI lub SDI. Parametry sygnału wysyłanego na to złącze zależą od ustawień, jakie zostaną wprowadzone przy uruchamianiu programu Production Live. Tak utworzony sygnał można wpiąć w tor emisyjny stacji, podłączyć do innych urządzeń studyjnych (np. miksera) oraz oczywiście wyświetlić na ekranie telewizora.
 • Cały realizowany program, który jest emitowany na antenie, może być jednocześnie zapisywany w formie pliku na dysku. System TVS pozwala na rejestrowanie tworzonego programu w formie pliku na wewnętrznym twardym dysku.
 • Jedna z kluczowych funkcji naszego systemu pozwala na wysyłanie emitowanego sygnału w formie internetowego strumienia danych. Dzięki tej funkcji program realizowany na żywo od razu dociera do wszystkich widzów, nawet z odległego miejsca na świecie.
Wszelkich informacji oraz cen udzielimy pod numerami telefonu 530-756-411 lub 502-353-734.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl