Aktywna tablica

 

 

W 2024 roku przypada ostatni rok realizacji rządowego programu "Aktywna Tablica", który ma na celu wsparcie szkół w rozwijaniu infrastruktury edukacyjnej oraz poszerzaniu kompetencji nauczycieli i uczniów z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Aby skorzystać z wsparcia finansowego, szkoły muszą złożyć wniosek określający swoje potrzeby do 15 maja 2024 roku.

Podczas realizacji zamówienia w ramach programu "Aktywna Tablica" należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, sprzęt, pomoce i wyposażenie muszą spełniać określone wymogi programu, takie jak posiadanie certyfikatu ISO, certyfikatu wyrobu medycznego oraz długość gwarancji. Konieczne jest także przeznaczenie pomocy i urządzeń do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Należy również zwrócić uwagę na rozróżnienie między produktami, które można zakupić za kwotę wsparcia, a tymi, które można zakupić za kwotę wkładu własnego. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować zakwestionowaniem prawidłowości rozliczenia przez organ prowadzący.

W ramach programu "Aktywna Tablica" wsparcie finansowe może być udzielone szkołom podstawowym - 14 tys. zł  (w tym specjalnym - 35 tys. zł), w których kształcą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dofinansowanie może zostać przeznaczone na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do prowadzenia terapii różnego rodzaju zaburzeń procesów uczenia się i niepełnosprawności oraz do pracy z uczniami mającymi trudności w edukacji szkolnej.

Warto zaznaczyć, że udział w programie można wziąć tylko raz, dlatego zaleca się wnioskowanie o maksymalną do uzyskania kwotę rządowego wsparcia i wykorzystanie jej jak najlepiej u jednego dostawcy.

 

Harmonogram programu:

  • Termin składania wniosków przez szkoły do 15 maja 
  • Termin składania wniosków przez organy prowadzące szkoły do 30 maja
  • Kwalifikacja wniosków przez wojewodów do 30 czerwca
  • Termin przekazania środków finansowych organom prowadzącym szkoły do 31 sierpnia

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, spełniającą wymagania projektu:

 

 

 

więcej informacji o projekcie (Informacje na temat projektu Aktywna Tablica)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl