SPEcjalistyczna pracownia szkolna

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 43 750,00 zł 43750.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Mentor
Kod produktu: 12F4-82552

Opis

Jedna pracownia – wiele możliwości!

Pracownia dostosowana do wielu rodzajów terapii:

 • psychoneurologicznej: uczniowie  z zaburzeniami uwagi, koncentracji, procesów uczenia się - dysleksja i dyskalkulia;
 • procesów komunikacji: uczniowie z zaburzeniami przetwarzania słuchowego, słabosłyszący, uczniowie z ADHD, ADD, autyzmem
 • uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową

 SPEcjalistyczna pracownia szkolna na 16 stanowisk to uniwersalny system do prowadzenia zajęć dydaktycznych, językowych, terapeutycznych i rewalidacyjnych.

Kompleksowe wyposażenie obejmuje sprzęt, jednostkę centralną z bogatą funkcjonalnością, dotykowe panele QUEST z podświetleniem ledowym, program CreatOR z funkcją testów, słuchawki z zestawem dla niedosłyszących oraz ergonomiczne meble dla nauczyciela oraz uczniów.

SPEcjalistyczna pracownia to niezastąpione rozwiązanie wspomagające współpracę nauczycieli i uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, takimi jak dysleksja, dysgrafia czy dyskalkulia, dzieci z autyzmem, dzieci słabowidzące czy słabosłyszące.

Bogata funkcjonalność pracowni pozwala na zindywidualizowanie trybu pracy i skupienie uwagi na uczniach z trudnościami:

 • możliwość łączenia uczniów w pary i grupy konwersacyjne w dowolnych konfiguracjach, co daje nauczycielowi większe możliwości również w klasie mieszanej;
 • podsłuch uczniów pozwala monitorować pracę dzieci ze specjalnymi potrzebami;
 • opcja wydłużenia czasu odpowiedzi dla uczniów bardziej wymagających;
 • możliwość powtórzenia pytania i wariantów odpowiedzi;
 • bezprzewodowa obsługa pracowni z każdego miejsca w klasie, dzięki czemu opiekun może być bliżej uczniów z trudnościami, współpracując jednocześnie z resztą klasy;
 • system wzmocnienia dźwięku dla uczniów niedosłyszących;
 • audiodeskrypcja, która w połączeniu z dotykowymi panelami ze znacznikami sprawdzi się w obsłudze przez uczniów niewidomych i niedowidzących;
 • wbudowany komputer, który umożliwia uzupełnienie pracowni o dowolne programy multimedialne dedykowane konkretnym dysfunkcjom.

 

 

System Advanced do zarządzania pracą i funkcjami pracowni to nowoczesne rozwiązanie oparte o intuicyjny program Advanced, jednostkę centralną z wbudowanym komputerem OPS z DVD, monitorem nauczyciela i zestawem do bezprzewodowego sterowania pracownią: tabletem i słuchawkami. Obsługa funkcji, takich jak ustawianie par i grup dyskusyjnych odbywa się w trybie Drag&Drop.

Program CreatOR wspiera SPEcjalistyczną pracownię z modułami Quest, realizując funkcję testów, sprawdzianów wiedzy czy egzaminów. Realizując wytyczne dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, program ma dodaną audiodeskrypcję w celu ułatwienia korzystania ze SPEcjalistycznej pracowni szkolnej. Audiodeskrypcja pomaga w nawigacji po pulpicie dotykowym a także przekłada treści testów, quizów na audio.
 

Panel dotykowy QUEST z pojemnościowymi przyciskami do testów wiedzy, dostosowany do potrzeb ucznia z dysfunkcją narządu wzroku. Pulpit posiada znaczniki ułatwiające nawigację, obsługę i wybór odpowiednego przycisku. Dodatkowo przyciski mają postać dużego znaku graficznego lub litery (A-D) i są podświetlone kolorowymi, kontrastującymi LEDami.

 
   

Ergonomiczne słuchawki wokółuszne z dużymi wentylowanymi nausznikami to wygoda i komfort użytkowania. W całości wykonane z miękkiego, elastycznego tworzywa wykazują dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia, dlatego szczególnie są polecane dla uczniów z zaburzeniami rozwojowymi

 

Zestaw dla niedosłyszących umożliwia osobie niedosłyszącej odbiór wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną (T), w którą wyposażony jest każdy aparat słuchowy. Pomocne narzędzie dla uczniów niedosłyszących, wyrównujące ich szanse edukacyjne. Pętla współpracuje z pulpitami posiadającymi wyjście audio.

 
   

Panele akustyczne doskonale sprawdzą się w każdej pracowni szkolnej z uwagi na wysokie właściwości akustyczne.  Skutecznie tłumią odbicie fal dźwiękowych, zapobiegając efektom pogłosu oraz redukując hałas wynikający z liczebności klasy, co przekłada się na poprawę akustyki, czyli lepsze zrozumienie mowy i materiałów audio.

 

Pakiet together- to wsparcie nauczyciela w pracy z dziećmi  (bezprzewodowa obsługa pracowni) nauczyciel zyskuje swobodę poruszania się po klasie, a co za tym idzie - możliwość bycia bliżej uczniów, pomoc uczniom, ocenianie ich pracy na bieżąco i korygowanie. Zestaw słuchawkowy z najlepszą jakością dźwięku HD i redukcją szumów. Długi zasięg umożliwia odbieranie połączeń w promieniu do 100 m od biurka.

 
Wielościeżkowy rejestrator - jedną z większych zalet SPEcjalistycznej pracowni z systemem Advanced NOVA jest możliwość jednoczesnego zapisu i odtwarzania 24 ścieżek dźwiękowych. Ta praktyczna funkcja wykorzystywana jest przez lektorów do rejestracji głosu i jego późniejszego odtworzenia. Zastosowanie: terapia wymowy, tłumaczenia i kształcenia umiejętności językowych jak rozumienie tekstu czytanego i rozumienie ze słuchu. Sterowanie funkcjami z poziomu modułu programu Advanced.
 Meble ergonomiczne, zaaranżowane do pracy zespołowej i swobodnej komunikacji dostosowane są do uczniów z różnymi trudnościami. Zastosowane ułatwienia wspomagają pracę terapeutyczną:
 • możliwość zwiększenia rozmiarów oraz głębokości biurka dla uczniów z dysfunkcjami ruchu;
 • kabiny typu BOX z wygłuszonymi ściankami redukują hałas, zmniejszają niepokój oraz stwarzają bezpieczne i komfortowe stanowisko dla uczniów ze spektrum autyzmu;
 • taśmy kontrastowe zamocowane na obrzeżach biurka pomogą w oznaczeniach zarysu mebla, a tym samym zwiększą bezpieczeństwo przestrzeni użytkowanej przez uczniów niedowidzących.

 

 

 

 

 

SPEcjalistyczna pracownia szkolna

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl