W 2024 roku kontynuowana jest kolejna edycja rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024. Program ten ma na celu wsparcie szkół w zakresie wyposażenia w nowoczesne technologie edukacyjne.

Wsparciem finansowym w ramach Programu objęte zostaną szkoły podstawowe, ponadpodstawowe ( do 14 tysięcy zł), kształcące uczniów niewidomych ( do 35 tysięcy zł), uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze ( do 100 tysięcy zł). Kwoty wsparcia zależą od rodzaju szkoły i jej specyfiki.

Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa, a w 20% z wkładu własnego organów prowadzących. 

Szkoły mogą wnioskować o udział w programie do 15 maja, a organy prowadzące do wojewodów do 30 maja. Kwalifikacja wniosków następuje do 30 czerwca, a przekazanie środków finansowych na zakup pomocy dydaktycznych planowane jest do 31 sierpnia.

W ramach udzielonego wsparcia finansowego dokonuje się zakupu sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii dla zakwalifikowanych szkół. Dostawcy tych urządzeń i oprogramowania zobligowani są zapewnić instalację, uruchomienie oraz zintegrowanie zakupionych urządzeń z infrastrukturą szkolną oraz zapewnić szkolenia techniczne dla nauczycieli.

Nowe wnioski dla dyrektorów szkół oraz organów prowadzących obowiązują od 2024 roku, a dotyczą różnych kategorii szkół oraz instytucji edukacyjnych. Terminy składania wniosków oraz kwalifikacji są precyzyjnie określone, a zmiany wniosków na etapie realizacji Programu nie są możliwe.

AKTYWNA TABLICA

Codey Rocky - zestaw 6 robotów Codey Rocky - zestaw 6 robotów
Producent: Mentor
Cena:

5 550,00 zł

szt.
zobacz więcej
Drukarka 3D Boxlight Robo E3 -0 %VAT! Drukarka 3D Boxlight Robo E3 -0 %VAT!
Producent: BOXLight
Cena:

4 300,00 zł

szt.
zobacz więcej
EDUTERAPEUTICA  Problemy wychowawcze Przemoc i agresja EDUTERAPEUTICA Problemy wychowawcze Przemoc i agresja
Producent: Ei-System
Cena:

420,00 zł

Cena regularna: 460,00 zł

Najniższa cena: 460,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl