EDUTERAPEUTICA LUX - PROBLEMY WYCHOWAWCZE dla klas 1-8

4377.jpg
 • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 1 815,00 zł

Cena regularna: 1 980,00 zł

1815.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1 980,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Ei-System
Kod produktu: 1F17-1134E

Opis

Eduterapeutica LUX Problemy wychowawcze to zbiór kilkuset dokumentów, konspektów i pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej.

Zestaw pomocy kompleksowo wspierające szkołę (dyrektora, nauczycieli, wychowawców i specjalistów)  oraz rodziców w obszarach z problemami rozwojowymi w zakresie psychologicznym i społecznym uczniów w rożnym wieku. Zestaw „Problemy wychowawcze” pozwala przygotować szkołę podstawową do skutecznego przeciwdziałania przemocy, agresji i uzależnieniom, a także wspierania rodziców i dzieci z problemami emocjonalnymi.

W pakiecie znajdziecie Państwo ponad 50 interaktywnych ćwiczeń multimedialnych wraz z kartami pracy, które stanowią uzupełnienie multimediów. Ćwiczenia te dotyczą pracy z emocjami, uzależnianiami, przemocą i agresją.

Ćwiczenia multimedialne zawarte w produkcie Problemy Wychowawcze stanowią propozycję atrakcyjnej dla uczniów formy sprawdzenia wiedzy i rozszerzenia swoich kompetencji miękkich. Ćwiczenia zachęcają uczniów do refleksji nad swoim zachowaniem i  oceny swojego postępowania  w stosunku do proponowanych norm. Mogą stanowić wstęp do dyskusji o zachowaniu lub stanowić zachętę do zmiany. Multimedialna oprawa jest dopasowana do preferencji młodych osób, które preferują cyfrowe narzędzia.

Kategoria wiekowa: 7-15 lat,

Typ wersji: pakiet (pomoce tradycyjne + program multimedialny),

Licencja: pendrive – otwarta, bezterminowa.

 
Zestaw obejmuje:

 • Szkolenia, propozycje działań i gotowe materiały dla psychologów i pedagogów, wychowawców, nauczycieli przedmiotowych, rodziców i dzieci.
 • Materiały podzielono na trzy grupy wiekowe odpowiadające klasom 1-3, 4-6 i 7-8 szkoły podstawowej.
 • Scenariusze szkoleń dla nauczycieli, scenariusze lekcji wychowawczych, spotkań z rodzicami, gier społecznych dla dzieci i kompletne programy profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne.
 • Kompleksowe materiały, które przygotowaliśmy pomogą nauczycielom realizować działania wychowawcze a zajęcia z uczniami staną się atrakcyjne i wartościowe.
 • ulotki informacyjne dla rodziców (wydrukowane z możliwością ich wydruku z programu).

Zestaw zawiera zebrane materiały trzech osobnych publikacji: Przemoc i agresja, Problemy emocjonalne, Uzależnienia oraz bardzo obszerny moduł terapeutyczny (którego nie ma w pojedynczych tytułach).

Moduł terapeutyczny oparty jest na rozwijaniu 6 kompetencji niezbędnych do prawidłowego wypełniania ról społecznych.

Zestaw Eduterapeutica LUX Problemy Wychowawcze dla klas 1-8 zawiera:

 • pendrive ze zbiorem różnorodnych materiałów:
 • poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne, ulotki, formularze
 • ponad 50 interaktywnych ćwiczeń
 • teczkę z ulotkami do rozdania dla rodziców,
 • poradniki metodyczne,
 • gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych elementów:
 1. Przemoc i agresja: 6 większych kół symbolizujących typowe reakcje na przemoc lub agresję wokół nas 24 mniejszych kół służące do oceniania przedstawianych sytuacji i reakcji.
 2. Problemy emocjonalne: 6 większych kół z „emotikonami” symbolizującymi główne kategorie uzewnętrznianych emocji (szczęście, radość, smutek, strach, złość, inne), 24 mniejsze koła z symbolami twarzy reprezentujących warianty powyższych emocji.
 3. Uzależnienia: 6 większych kół z symbolami różnych sfer naszego życia z białymi polami do umieszczania mniejszych kół (rodzina, rówieśnicy, szkoła, plan dnia, emocje w ciągu dnia, życie bez tego co nas może uzależniać), 12 mniejszych kół symbolizujących potencjalne źródła uzależnień – celowo wybrano obszary, które nie są w oczywisty sposób negatywne, a jednak mogą powodować uzależnienia, 12 dwustronnych kół z różnymi ocenami sytuacji, służących do wyrażania opinii przez uczniów.

Wymagania techniczne

Wersja na pendrive (licencja otwarta i bezterminowa):

 • komputer z systemem operacyjnym: Windows 7/8/10/11 oraz wyższe wersje lub Mac OS,
 • przeglądarka internetowa (zalecamy Google Chrome lub Opera),
 • głośniki,
 • port USB typu A.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl