Eduterapeutica Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 860,00 zł

Cena regularna:

860.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Ei-System
Kod produktu: 8F45-67686

Opis

Zastosowanie pakietu Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+: SPE, młodzież i dorośli z ASD, koncentracja i uwaga, uczniowie i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną, doskonalenie komunikacji, praca w zespole, rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, organizacja i planowanie.

Dla kogo?

Publikacja skierowana jest dla młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością i ASD. Pedagodzy specjalni, nauczyciele i terapeuci mogą wykorzystać karty pracy podczas zajęć rewalidacyjnych w szkołach i innych ośrodkach. Przygotowane materiały sprawdzą się również podczas zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego oraz  zajęć rozwijających umiejętność komunikowania się. Dużym atutem jest możliwość wykorzystania ich podczas działań praktycznych np. podczas spotkań z reprezentantami różnych zawodów.

Jakie korzyści płyną z użytkowania produktu?

Publikacja umożliwia dodatkowo praktyczne wykorzystanie udoskonalonych umiejętności komunikowania się np. podczas wyjść do różnorodnych miejsc użyteczności publicznej w ciągu roku szkolnego. Proponowane materiały terapeutyczne pomagają zwiększyć samodzielność, autonomię i poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie osobom z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.

Na jakie potrzeby odpowiada Eduterapeutica lux Niepełnosprawność Intelektualna i ASD 15+?

 • Umożliwia zwiększenie samodzielności, poprzez wcześniejsze przybliżenie, przećwiczenie i omówienie sytuacji, w których osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną mogą się znaleźć, na co dzień.
 • Przybliża tematy w sposób usystematyzowany, pozwalając na korzystanie z niego w dowolnych konfiguracjach przez osoby współpracujące z osobami z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
 • Materiały mogą stać się podstawą do przejścia do praktycznych działań związanych z wprowadzeniem osoby w coraz szerszy zakres umiejętności społecznych i samoobsługowych.
 • Trwały materiał i wysoka jakość wykonania umożliwia korzystanie z materiałów przez osoby z trudnościami z napięciem mięśniowym czy regulowaniem emocji.
 • Publikacja zawiera propozycje zadań i aktywności o różnym stopniu trudności, umożliwiając korzystanie z nich przy współpracy z osobami przejawiającymi różny stopień zaburzeń sfery poznawczej, społecznej czy komunikacyjnej.
 • Uwzględnienie podstawy programowej dla uczniów w szkole podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz szkół przysposabiających do pracy.
 • Różnorodność tematyczna umożliwia wykorzystywanie materiałów podczas nauczania w środowisku naturalnym, związanym z aktualnymi potrzebami i wyzwaniami, przed jakimi stoją osoby z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.
 • Poruszanie w materiałach wielu tematów daje możliwość na rozwijanie pewnych zainteresowań osób, z którymi współpracujemy np. dotyczących zawodów czy miejsc użyteczności publicznej.

Nowatorskie podejście do tematyki samodzielności osób z niepełnosprawnością sprzężoną opracowane przez terapeutki, które podczas codziennej pracy współpracują z osobami z ASD i niepełnosprawnością intelektualną.

Zestaw zawiera:

 • poradnik ze wskazówkami, jak w efektywny sposób pracować za pomocą materiałów zawartych w publikacji,
 • karty pracy dotyczące czternastu obszarów samodzielnego funkcjonowania – ogółem jest ponad 150 kart (karty pracy są wydrukowane oraz dostępne do wydruku na platformie Educhmura.pl ),
 • gra planszowo-karciana W mieście podsumowująca zdobyte umiejętności.

Produkt opiera się na ponad 150 kartach pracy, podzielonych na 14 obszarów tematycznych, które przygotowują i wprowadzają do samodzielnego podejmowania działań. Obszary tematyczne:

 1. Dom
 2. Szkoła
 3. Sklep
 4. Restauracja/kawiarnia
 5. Kino
 6. Basen 
 7. Urząd
 8. Transport
 9. Przychodnia 
 10. Apteka
 11. Stomatolog
 12. Fryzjer
 13. Biblioteka 
 14. Bezpieczeństwo

Karty pracy zawierają m.in. gry słowne, gry obrazkowe, rebusy, zagadki, wycinanki obrazkowe. Gra planszowo-karciana W mieście wraz z instrukcją, której celem jest podsumowanie informacji zebranych w czasie nauki poszczególnych umiejętności. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl