Pakiet aplikacji dla PC – Rewalidacja z Happy Stones

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 1 000,00 zł

Cena regularna:

1000.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: LavaVision
Kod produktu: 43CB-6322A

Opis

NOWOŚĆ! Aplikacje zostały opracowane pod kątem monitorów interaktywnych, ekranów dotykowych i komputerów PC.

Happy Stones to zestaw interaktywnych zabaw i ćwiczeń ruchowych do wykorzystania podczas zajęć rewalidacyjnych z dziećmi. Proponowane ćwiczenia stymulują w szczególności percepcję wzrokową, myślenie logiczne i abstrakcyjne oraz spostrzegawczość. Rozwijają umiejętności językowe, a także zachęcają do podejmowania inicjatywy i działania, także tych związanych z aktywizacją społeczną, poprzez możliwość pracy w grupie. Przyjazna, spokojna grafika stymuluje nie tylko oko, ale i kubki smakowe. Szykujcie się na apetyczną i mądrą zabawę!

Dla kogo jest przeznaczony

Pakiet aplikacji Happy Stones jest przeznaczony do wykorzystania podczas zajęć rewalidacyjnych z dziećmi.

Może również stanowić uzupełnienie codziennych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych.

W szczególności jest polecany do ćwiczeń rewalidacyjnych z dziećmi lubiącymi aktywność ruchową lub potrzebującymi takiej formy aktywizacji. Umiejętność czytania i liczenia u dziecka nie jest wymagana.

Proponowane zadania są przeznaczone do pracy z jednym użytkownikiem, ćwiczeń w parze lub do pracy z grupą.

Jakie cele realizuje

Pakiet aplikacji Happy Stones służy do wspierania rozwoju fizycznego, społecznego, poznawczego i emocjonalnego na etapie wczesnej edukacji dziecka. Pakiet przeznaczony jest do organizacji zajęć wspierających wielokierunkową aktywność dzieci, podnoszących poziom integracji sensorycznej oraz kształtujących umiejętność korzystania z rozwijających się procesów poznawczych.

Proponowane ćwiczenia stymulują w szczególności percepcję wzrokową i motorykę dużą, myślenie logiczne i abstrakcyjne oraz spostrzegawczość. Rozwijają umiejętności językowe, a także zachęcają do podejmowania inicjatywy i działania, także tych związanych z aktywizacją społeczną, poprzez możliwość pracy w grupie

Zawarte w pakiecie aplikacje służą wielokierunkowej aktywizacji: ruchowej, słuchowej, językowej oraz wzrokowej. Zachęcają też do obserwacji i analizy problemów oraz poszukiwania rozwiązań. Włączenie ich do sytuacji edukacyjnych, w szczególności do zajęć rewalidacyjnych, umożliwia eksperymentowanie i nabywanie doświadczeń oraz poznawanie polisensoryczne, stymulujące rozwój dziecka we wszystkich obszarach: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Uczestnik zajęć zostanie przeprowadzony za pomocą różnorodnych ćwiczeń po krainie kształtów, kolorów, wzorów, od tych najprostszych, do bardziej złożonych form, które będzie w stanie zinterpretować t.j rozpoznać, odróżnić, odnaleźć symetrię, przeciwieństwo, przeliczyć, złożyć w całość.

Autorzy pakietu starali się odpowiedzieć na potrzeby rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, koncentrując się na wspieraniu sprawności motorycznych i sensorycznych w czasie zorganizowanych bezpiecznych zabaw i gier ruchowych.

 

Co zawiera?

 

Pakiet Happy Stones zawiera szesnaście aplikacji interaktywnych, wspierających wielokierunkową aktywność dziecka.

Wśród aplikacji można wyróżnić:

 • zagadki logiczne polegające na dopasowywaniu elementów w układance; odgadywaniu tożsamości postaci na obrazku; szukaniu, wskazywaniu lub zbieraniu potrzebnych przedmiotów, dobieraniu elementów w pary, ustalaniu kolejności przedmiotów w ciągu czy dokańczaniu wzorów i rytmów;
 • zabawy pamięciowe, polegające na odnalezieniu par przedmiotów;
 • zabawy kreatywne polegające na malowaniu, projektowaniu, wymyślaniu historyjek;
 • gry ruchowe polegające na łapaniu, przesuwaniu przedmiotów, zliczaniu ich;
 • zabawy dźwiękowe polegające na odtwarzaniu rytmu.

Ćwiczenia opierają się głównie o rozpoznawanie kształtów, kolorów, wzorów oraz dźwięków z jednoczesną aktywizacją ruchową.

 

Aktywne wsparcie rozwoju dziecka

Pracując z wykorzystaniem zabaw z pakietu Happy Stones kształtować można:

 • 01. percepcję wzrokową i słuchową;

 • 02. koncentrację uwagi, pamięć i spostrzegawczość;

 • 03. samodzielne, refleksyjne, logiczne, krytyczne i twórcze myślenie;

 • 04. myślenie abstrakcyjne i wyobraźnię;

 • 05. sprawności motoryczne i koordynację ruchową;

 • 06. stawianie pytań, dostrzeganie problemów, zbieranie informacji potrzebnych do ich rozwiązania, planowania i organizacji działania, a także rozwiązywanie problemów;

 • 07. poprawne posługiwanie się językiem polskim w mowie, pozwalające na samodzielną aktywność, komunikację i efektywną naukę;

 • 08. umiejętność obserwacji faktów i zjawisk;

 • 09. rozpoznawanie kolorów, kształtów, wzorów, dostrzeganie podobieństw i różnic;

 • 10. rozpoznawanie odbicia lustrzanego, rytmu układu, kolejności elementów w ciągu;

 • 11. liczenie do 10;

 • 12. samodzielność i podejmowanie inicjatywy;

 • 13. umiejętność współpracy w parach i w grupie;

 • 14. rozumienie poleceń, zasad gier i ćwiczeń oraz respektowanie ich.

   

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl